Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Blanensko: Na hrad nebo na košt? Stihnout se dá obojí

Blanenský deník

Olešničtí pořádají v sobotu tradiční košt vína. Již po páté. Turisté mohou o víkendu navštívit zříceninu boskovického hradu.

Blanensko – Nadcházející víkend láká v regionu k návštěvě řady zajímavých akcí. Turisté si mohou vyšlápnout na boskovický hrad, který otvírá zítra. Komu chutná víno, neměl by vynechat olešnický košt vína. Závěr plesové sezony nabízí několik plesů a také děti se ještě mohou dosyta vyřádit třeba na karnevale v Letovicích. V Blansku zase pořádají módní přehlídku.

Ležérní oblečení pro volný čas, ale i plesové šaty. Módní kousky pro dívky i chlapce, ženy i muže, ale i pro malé děti. To vše nabídne už pátá charitativní módní přehlídka, kterou Blanenští uvidí v Dělnickém domě. Dvaadevadesát modelů si na živo prohlédnou zítra od tří hodin odpoledne v blanenském Dělnickém domě. Předváděné modely nebudou dílem vysoké krejčovské z proslulých módních salónů, ale oblečení z druhé ruky, tedy ze secondhandového obchodu. I přesto se na nich v předchozích ročnících už podařilo vydělat téměř sto tisíc korun, které putovaly na dobročinné účely.

"Vybrané peníze letos věnujeme na pomoc dětem v Albánii. Téměř vždy je předává konkrétní osoba, tak máme jistotu, že se peníze dostanou, kam mají," přiblížila organizátorka přehlídky Marie Jahodová z pořadatelské skupiny Dealeři naděje.

Koho naopak láká turistika, může vyrazit do přírody. Třeba na zříceninu boskovického hradu. Ta otevírá své brány již o víkendu. Turisté tam mohou vyrazit na výlet v sobotu i v neděli. "Má být pěkně a už také volala spousta lidí, kdy otevřeme. Všechno už máme před novou turistickou sezonou připraveno, takže jsme se rozhodli otevřít o týden dřív," řekl správce boskovického hradu Jiří Mazal. Hrad bude přístupný v sobotu i v neděli od desíti dopoledne do pěti. "První prohlídky budou navíc levnější. Vstupenky na hrad budou stát tento víkend jen pětadvacet korun," dodal Mazal.Dětský karnevalNa jeden z posledních karnevalů mají šanci vyrazit děti zítra do kulturního domu v Letovicích. Čeká je rej pestrobarevných masek, tombola, spousta her, hudby a vystoupení. Na karnevalu bude děti a rodiče bavit známý kouzelník Jirka Hadaš. V doprovodném programu vystoupí také skupiny mažoretek Vo Co Gou MKS Letovice. Dětský karneval začíná ve tři hodiny odpoledne.

Ke konci se chýlí i plesová sezona. Tančit se bude zítra večer například v Adamově. Místní totiž pořádají druhý Ples města Adamova. Ten se koná tradičně v sále Městského kulturního střediska v sídlišti Ptačina. K tanci bude hrát skupina Classic. Ples začíná o tři čtvrtě na osm večer. To boskovické Westernové městečko ovládne zítra večer country bál se skupinou Boins z Modřic. Začíná v osm večer. Vstup na bál je zdarma.

V Olešnici budou zítra od sedmi večer v kulturním domě pít víno. Na programu je tam totiž pátý ročník koštu vína. "Vstupné je dvě stě padesát korun. V ceně je katalog vín, sklenička na ochutnávky vín, občerstvení. Návštěvníci koštu mohou ochutnat až sto padesát druhů vín," láká za pořadatele Věra Krejčí. K tanci a poslechu zahraje skupina Klapeto.

Zajímavou akci připravili na víkend také ve Sloupu. V kulturním domě bude v sobotu i v neděli otevřená výstava Sběratelství a hobby. Zítra od dvou odpoledne do šesti a v neděli od devíti do čtyř odpoledne. Vstupné je dobrovolné. Kníničtí zvou v neděli na Velikonoční jarmark. Ten začíná o půl desáté dopoledne na "sýpce" vedle fary. Kmání bude pestrý výběr rukodělných výrobků.

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech