Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

V září VÍNU SE DAŘÍ

Vlasta, 1.9.2010

UŽIJTE SI BABÍ LÉTO PŘI OCHUTNÁVKÁCH DOBRÉHO VÍNA NEBO BURČÁKU. VYBRALI JSME ASPOŇ NĚKOLIK AKCÍ, KDE SI MŮŽETE DÁT SKLENIČKU.

4. záříMIKULOV V moravském sklípku hotelu Zámeček proběhne vedle ochutnávky vín soutěž o nejlepší kotlíkový guláš – Pálavský Gulášfest. www.zamecekmikulov.czHORNÍ BOJANOVICE Součástí vinobraní bude ukázka zarážení hory, vystoupení divadelního souboru Boleradice, představení pěveckých sborů, dechová hudba Hornobojani, šermíři, večerní zábava, maso na grilu a burčák.10. a 11. záříZNOJMO Historické vinobraní je největší v Česku. Město se oblékne do slavnostního hávu a v pátek i sobotu vypraví velkolepý průvod postav v kostýmech. V pátek vystoupí skupiny Kryštof, Děda Mládek Illegal Band, Gipsy.cz a v sobotu Michal David, Petr Kolář nebo Petr Nagy. www.znojmocity.czPRACHATICE Přehlídka nejlepších pokrmů z ryb v kombinaci s nejlepšími víny.

www.syryrybyavino. czVALTICE Během Valtického dýňobraní bude vystaveno více než tisíc vyřezávaných dýní, ke kterým mohou návštěvníci ochutnávat vynikající valtické odrůdové burčáky a pobavit se při hudební produkci a vystoupení zajímavých hostů.MIKULOV Pálavské vinobraní (do 12. září) nabízí kromě ochutnávek burčáku a vín také Lucii Bílou, Davida Kollera, Marii Rottrovou, kapelu Monkey Business, Kryštof, Mandrage, Support Lesbiens, Nightwork a mnoho dalších. Během vinobraní proběhne také II. mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně a tradiční zářijová cyklojízda na vinařských stezkách Tour de burčák.

www.mikulov.cz, www.vinarske.stezky.cz17. a 18. záříBZENEC Součástí slavností je průvod paní kněžny s doprovodem koňských potahů a krojované chasy, Bakchusem s nymfami.

www.bzenec.czPRAHA Slovanský ostrov bude do 19. září hostit Prague Wine Festival s vystoupením folklorních souborů, přednáškami someliérů a prezentací.

www.praguewinefestival.eu24. a 25. záříLITOMĚŘICE Tradiční vinobraní s historickým programem na Mírovém náměstí a "Ostrovní festival" za účasti českých kapel na Střeleckém ostrově. www.vinobranilitomerice.cz25. záříKUTNÁ HORA Při Svatováclavských slavnostech se bude střídat hudba s divadlem a staročeským trhem. Součástí bude také v klášteře sv. Voršily největší přehlídka vín z vinařské oblasti Čechy.

www.kutnahora.cz, www.vinokutnahora.czPRAHA VRŠOVICE Patnáct nejlepších vinařství se zúčastní soutěže Král vín České republiky 2010. Celodenní Vinobraní v Edenu doplní cimbálová kapela, bohaté občerstvení s olivami, sýry, uzenářskými specialitami a pečivem.

www.kralvin.cz25. a 26. záříKARLŠTEJN Kromě ochutnávky je připraven program: gotické odívání, výuka historických tanců, souboje. Vrcholem bude průvod s Karlem IV. a jeho družinou, ten se vydá z karlštejnských vinic přes obec až na hrad.

www.karlstejnsko.infoVALTICE Ochutnávka burčáků, folklorní program, gastronomické speciality a mnoho dalšího.30. září – 2. říjnaHUSTOPEČE Ve čtvrtek se koná koncert hudebních skupin, v pátek po slavnostním otevření mázhausů začíná neomezená ochutnávka různých druhů burčáku. Vše bude doplněno programem na náměstí.

www.volny-cas.cz(dag) /Foto archiv