Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie rýňáků je největší v Evropě

Hodonínský deník, 16.8.2010

Bzenec - Galerie Rýnských ryzlinků o víkendu slavila desátý ročník a je největší přehlídkou této odrůdy v Evropě.

vinařů z Moravy a Čech se představila i vína z oblastí rakouských a německých řek Mosely, Nahe, Rheingau a Nierstein a Alsaska. 'Co mám zjištěné, tak je to největší výstava rýnských ryzlinků v Evropě. Je to srovnání opravdu originálních vín. Vinaři sem kvůli tomu začali jezdit a už poznali, že tomu tady mohou věřit,' řekl za pořadatele Miroslav Kunc. Podle něj je především časově náročné vzdálené lokality objet. 'Osm dnů na cestě, každý den šest, sedm vinařů, které musíme navštívit,' přiblížil přípravy Kunc.

Toho trochu mrzela nižší návštěvnost Bzenčanů, kterých podle něj přišlo jen kolem dvaceti procent ze všech hostů. 'Děláme to jako nadšenci, s tím, že to víno máme rádi. Vždycky na tom mírně proděláme. Abychom se dostali do zisku, tak bychom potřebovali tak sedm, osm set návštěvníků,' poznamenal jeden z organizátorů galerie.(pt)

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech