Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Odnesli si titul a zlaté medaile

Právo, 18.6.2010, Plzeňský kraj

Celkem deset ocenění odborníků, z toho jeden titul šampióna a rovnou dvě zlaté medaile, si z letošního 19. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky vín Vinoforum 2010, která se konala začátkem června v Ostravě, odvezly výrobky skupiny Bohemia Sekt (BS).

'Letošní ročník znamenal velký úspěch pro Bohemia Sekt. Šampiónem šumivých vín se stalo Chateau Bzenec brut, hned dvě vína naší skupiny odborná porota ocenila zlatými medailemi, a to Rulandské bílé 2007 výběr z hroznů z Vinařství Pavlov a Cabernet Sauvignon 2008 pozdní sběr z Habánských sklepů. Těší nás pochopitelně také netradiční ocenění, které na soutěži přidělovala komise veřejnosti, a to titul šampióna pro sekt Louis Girardo,' pochlubil se Josef Vozdecký, generální ředitel společnosti BS.

V tomto roce se do soutěže přihlásilo celkem 476 vín z 15 zemí, v mezinárodní porotě zasedli specialisté z Izraele, Jihoafrické republiky i Velké Británie a rozdali celkem 156 medailí. Společnost BS kromě titulu šampióna, ty se rozdaly jen tři, a dvou zlatých medailí získala ještě pět stříbrných medailí a dvě bronzové.

Vinoforum se od roku 1991 koná v různých zemích střední Evropy.Regionální mutace| Právo - Plzeňský kraj