Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Putování se Znojemským Veltlínem

ČRo - Brno, 4.6.2010

Moderátor (Michal Záboj):

Od mikrofonu ze studia A Českého rozhlasu Brno vás zdraví Michal Záboj. Máme skoro 9,5 minuty po 13. hodině a to je čas pro magazín Dobrý den, Moravo, dnes plný tipů a pozvánek na zajímavé víkendové akce. Premiéru například bude mít putování se Znojemským Veltlínem. Akce, kterou pro milovníky bílých moravských vín připravili vinaři ze Znojemska, je dvoudenní a začíná právě dnes.

Redaktor (Anna Černá):

V˙dnešním odpoledni navštíví přihlášení účastníci Viniční trať Horní Laska a školní vinici v˙Přímětcích, pak Křížový sklep Viniční trať U Hájku, Viniční trať Knížecí vrch, podívají se i do areálu Modrých sklepů v˙Novém Šaldorfu. V˙sobotním odpoledni se seznámí účastníci s˙vynikající Viniční tratí Frédy a Stará Hora v˙Horních Dunajovicích. Poté se přesunou do Hostiradic, Olbramovic a Bohutic. Jak sám název napovídá, ochutnávat se bude hlavně Veltlínské zelené a budou ho desítky vzorků. Ze Znojemska, Anna Černá.

Vinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech