Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinaři zářili na soutěži v Palermu

Břeclavský deník, 6.5.2010

Břeclavsko, Palermo - Velkého úspěchu dosáhli vinaři z Břeclavska na jedné z nejslavnějších soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles, která se na konci dubna uskutečnila tentokrát v sicilském Palermu. Mezi více než sedmi tisíci vzorky z šestapadesáti zemí získali vinaři z Břeclavska devatenáct medailí - sedm zlatých a dvanáct stříbrných. Největšího přídělu do své bohaté sbírky úspěchů se dočkal velkopavlovický vinař Radomil Baloun. Získal čtyři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Zlato má za loňská vína odrůd Aurélius, Chardonnay, Hibernal a Pálava. Stříbrné medaile obdržel za Děvín, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, rovněž loňského ročníku.

Baloun je nadšený'Bruselská soutěž je velmi významná pro Evropu. U nás je to malinko svět ve víně. Takový úspěch jsem neočekával.

Udělalo mi to hodně velkou radost,' svěřil se Baloun. Zlato dále získalo Vinařství Volařík Mikulov za Chardonnay, výběr z cibéb 2008, popický Sonberk za Tramín 2008, slámové víno a také Vinařství Kovacs Novosedly za Rulandské bílé, výběr z hroznů 2009. Dvě stříbrné medaile obdržely Vinné sklepy Valtice za Rulandské bílé 2008 a Rulandské šedé, výběr z hroznů 2008, stejně jako Vinselekt Michlovský za Veltlínské zelené, pozdní sběr 2009 a Sylvánské zelené, pozdní sběr 2009. Po jedné stříbrné medaili získali za Rulandské šedé, výběr z hroznů 2007 krumvířský vinař Josef Valihrach, za Sylvánské zelené, ledové víno 2001 Vinařství Springer Bořetice, za Sauvignon 2009 společnost Velkobílovická vína a za Frankovku 2008 zaječské VinařstvíUKapličky.(JIŘÍ ŠEVČÍK)