Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Podlužáci byli na Slavnostech vína v Lucembursku

Rovnost - Deník Břeclavska, 17.9.2005

Hrušky, Grevenmacher - Na tradičních Slavnostech vína, které se před zahájením sklizně konají každoročně v lucemburském městečku Grevenmacher, se opět prezentovala i Česká republika.

Letošní účast byla pod patronací honorárního konzula Česka v Lucembursku Michala Wittmanna. Ten o zajištění všech nezbytností požádal zástupce obce Hrušky, která uzavřela historicky první partnerství mezi oběma zeměmi, a to s lucemburským městečkem Waldbredimus. "Chtěli jsme, aby byla na slavnostech zastoupena celá Morava, a proto jsme zvolili kombinaci vinařské oblasti Regionu Podluží, města Brna a města Ostravy," vysvětlil organizaci Josef Smetana, tajemník Regionu Podluží. Oslovena byla například studentská dechová hudba Silvanka z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně nebo oddíl mažoretek Rytmus Ostrava. Grevenmacherské slavnosti jsou také mezinárodním hudebním festivalem. Program vždy odstartuje korunovace lucemburské královny vína a poté pokračuje koncerty jednotlivých kapel a ohňostrojem.

(kam)

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech