Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vína s kvalitou VOC

Regal, 18.8.2009

K prvním domácím vínům, která nesou revoluční označení VOC (Vůně vína, Odrůda hroznů, Cit vinaře), patří zatříděné odrůdy Sauvignon a Veltlínské zelené Vinařství Lahofer. Navazují na to, co je již desítky let běžné například ve Francii a Itálii, tedy označování vín podle místa původu, což ovlivňuje kombinace půdy, počasí, vody a slunce.

Certifikace VOC zaručuje chuťově plná a aromatická vína z oblasti Znojemska. 'Znojemsko se od ostatních moravských vinařských podoblastí odlišuje výraznějším aroma některých odrůd vín. Jedná se například o Veltlínské zelené, Sauvignon, ale i třeba Ryzlink rýnský,' vysvětluje Jaroslav Chaloupecký, člen představenstva Vinařství Lahofer. Certifikací VOC jsou označována i některá vína těchto producentů: Vinné sklepy Lechovice, Vinařství Waldberg Vrbovec, Vinařství Kořínek, Víno Hort, Znovín Znojmo, Ing. Josef Dobrovolný, Tasovické vinařství, Vinařství rodiny Špalkovy, Vinařství Vaněk, Dobrá vinice atd.

Odkaz: http://www.eregal.cz

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech