Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vína s kvalitou VOC

Regal, 18.8.2009

K prvním domácím vínům, která nesou revoluční označení VOC (Vůně vína, Odrůda hroznů, Cit vinaře), patří zatříděné odrůdy Sauvignon a Veltlínské zelené Vinařství Lahofer. Navazují na to, co je již desítky let běžné například ve Francii a Itálii, tedy označování vín podle místa původu, což ovlivňuje kombinace půdy, počasí, vody a slunce.

Certifikace VOC zaručuje chuťově plná a aromatická vína z oblasti Znojemska. 'Znojemsko se od ostatních moravských vinařských podoblastí odlišuje výraznějším aroma některých odrůd vín. Jedná se například o Veltlínské zelené, Sauvignon, ale i třeba Ryzlink rýnský,' vysvětluje Jaroslav Chaloupecký, člen představenstva Vinařství Lahofer. Certifikací VOC jsou označována i některá vína těchto producentů: Vinné sklepy Lechovice, Vinařství Waldberg Vrbovec, Vinařství Kořínek, Víno Hort, Znovín Znojmo, Ing. Josef Dobrovolný, Tasovické vinařství, Vinařství rodiny Špalkovy, Vinařství Vaněk, Dobrá vinice atd.

Odkaz: http://www.eregal.cz

Naši vinaři přivážejí z Paříže 38 medailí!

8. 3. 2018 14:58, Pro tisk

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní soutěži vín Vinalies Internationales v Paříži s celkem 16 zlatými a 22 stříbrnými medailemi.   ...

Vína z Moravy, Vína z Čech