Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

První filmové Bobule se líbily. Jaké budou ty druhé?

Idnes.cz, 16. 4. 2009

Loni způsobila příjemný šok. Romantická komedie Bobule, celovečerní prvotina scenáristy a režiséra Tomáše Bařiny, přilákala do kin na tři sta šedesát tisíc diváků. Stala se třetím nejnavštěvovanějším českým filmem po Bathory a Nestydovi, takže o pokračování bylo vzápětí rozhodnuto.

Jaké budou 2Bobule, jejichž natáčení vypukne v červnu a premiéra se plánuje na konec října, kdy se sveze na vlně kampaně k svatomartinskému vínu? Mnohé se změní.

Víno slámové...

Bařina už se věnuje jinému vlastnímu projektu, takže nový scénář píše Tomáš Holeček a režii převezme opět debutant, tentokrát mladý ruský tvůrce působící v Česku Vlad Lanné, který za svůj studentský film Happy End sesbíral řadu festivalových cen. Rozpočet "dvojky" se oproti "jedničce" zvedne asi o dva miliony – na pětadvacet milionů korun.

Zato základní herecká sestava zůstane. Kryštof Hádek coby městský podvodníček na útěku před zákonem, jenž se na moravské vsi u svého dědečka alias Lubomíra Lipského už v prvním filmu zamiloval do místní krásky v podání Terezy Voříškové, se nyní rozhodne věnovat vinohradům naplno.

Coby začátečník si dokonce troufne na vrcholné umění zkušených odborníků – na slámové víno. Jenomže coby vinař amatér pohoří, a když se na scéně znovu objeví jeho podvodnický kumpán neboli Lukáš Langmajer, ztratí i svou lásku a musí vynaložit hodně vynalézavosti a sil, aby ji k sobě znovu připoutal.

V postavách rázovitých Moravanů se vrátí před kameru též Václav Postránecký nebo Miroslav Táborský, ve výčtu herců nechybí Marian Roden či Jan Antonín Duchoslav. S dalšími herci producent Adam Dvořák teprve jedná.

... a víno mladé

Přibude totiž pět nových postav, na něž se rýsuje několik hereckých adeptů. Například Viktor Preiss, Ivana Chýlková nebo Maroš Kramár, který má zastoupit nový slovenský motiv. A jak producenti naznačili, na počátku hrdinovy vinařské univerzity bude stát také mladé víno.

První Bobule se líbily. Jaké budou ty druhé?


Mirka Spáčilová