Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Chardonnay z Krumvíře bylo oceněno ve Francii

Právo, 19.3.2009

Se stříbrnou medailí ze světové výstavy vín odrůdy Chardonnay ve francouzském Maconu se tento týden vrátil vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku.

V konkurenci vín ze 37 zemí se neztratil a byl jediným oceněným vinařem z České republiky.

Na prestižní akci Chardonnay du Monde 2009 v burgundské oblasti museli porotci vyhodnotit celkem 923 vín.

'Je to výjimečná výstava, zaměřená na jedinou - momentálně nejvíc žádanou odrůdu. A není vůbec jednoduché se tam dostat, natož pak uspět,' řekl Právu vinař, který všude reprezentuje dobré jméno vín z Krumvíře na Břeclavsku. Úspěch jej příjemně překvapil, prorazit v konkurenci kvalitních evropských vín, ale třeba i ledových vín z Kanady, není vůbec jednoduché.

Valihrach není jediný jihomoravský vinař, který letos ve Francii ukázal, že z tuzemských vinic pocházejí vynikající vína.

Na nedávné přehlídce Vinalies Internationales v Paříži s účastí tří tisíc vzorků vín z celého světa rovněž bodovali vinaři z jihu Moravy.

Získali celkem 45 medailí a v úspěšnosti je předčily jen Francie, Španělsko, Kanada, Švýcarsko, Itálie a Portugalsko.Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech