Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Zámecké sklepení láká stovkou nejlepších vín

Právo, 3.3.2009

Stovka nejlepších vín, vyfiltrovaných sítem soutěží a výstav, následně protříděná degustační komisí, čeká na turisty a milovníky dobrého pití ve sklepení valtického zámku.

Nová kolekce Salonu vín České republiky otevřela v pátek poprvé své dveře.

Milovníci dobrého vína mají v Salonu skutečně z čeho vybírat, což potvrzuje fakt, že se porotě letos na hodnocení sešlo rekordních 492 vzorků vín, která musela napřed uspět v sítu nominačních výstav.

'Jedinou výjimkou je možnost pro úspěšné vinaře, jejichž vína jsou nominována do Salonu, přihlásit ještě jeden vybraný vzorek,' upozornil ředitel pořádajícího Národního vinařského centra ve Valticích Pavel Krška. Tak pořadatelé umožňují dobrým vinařům upozornit na případné další poklady z jejich sklepů.

Z 492 přihlášených vzorků nakonec porotci využili maximálně přípustný počet sta vín v kolekci Salonu a vybrali nejlepší. Podle Kršky dominují vína ročníku 2007, jichž je letos 68, ročník 2006 reprezentuje 23 vín. V zámeckém sklepení čeká na milovníky kvalitního pití 68 bílých vín, 29 červených, dvě šumivá a jedno růžové. Z hlediska odrůd z celkem 29 druhů vede Chardonnay s dvanácti zastoupeními před devíti Ryzlinky Rýnskými a šesti reprezentanty odrůdy Pálava.

Jihomoravští vinaři, kteří především zaplnili zámecké sklepení svými víny, dokazují, že nemají problémy s kvalitou. Přesto se jich začíná krize přímo dotýkat. Ceny vína totiž tlačí dolů dovozy levných vín, jejichž producenti v zemích původu čerpají státní podpory.Foto popis| Návštěvníci Salonu vín se seznámili se stovkou vín nové kolekce.

Foto autor| Foto PRÁVO - Milan VojtekRegionální mutace| Právo - Jižní MoravaVinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech