Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vínu zazpívá i Mládek

Břeclavský deník, 30.8.2008

Velké Pavlovice/Kromě vína a folklóru pořadatelé Velkopavlovického vinobraní připravili i program pro všechny věkové kategorie. 'Letos to budou hosté místního Presúzního sboru. Mimo jiné se představí Rivus and percussion session, Tomáš Kočko, dále folklórní soubor Čarovné ostrohy z Bratislavy,' nastínil program vinobraní jeho producent Roman Veverka.

Nejlepší vystoupení včerejšího koncertu dnes umělci zopakují. 'Tomáš Kočko už bohužel musel odjet, takže návštěvníci vinobraní znovu uslyší Šárku Markovou ve spojení s Presúzním sborem a mužáky,' zmínil část programu, která se včera líbila nejvíc pořadatel. Její skladba pojednává o zážitcích průměrné Pražandy, která se střetne s moravským vínem a neodhadne svou míru. 'Není to ale nic vulgárního. Je to spíše takový vtip. Mnoho turistů se v této písni ale asi najde,' ohodnotil Veverka. Pro děti je na dnešek přichystána interaktivní škola kouzel Harryho Pottera a především stálice české hudební a bavičské scény Ivan Mládek. Jeho vystupení naváže na již zmíněnou šansoniérku Markovou, která svůj zpěv spojí s místními umělci. Celé vinobraní doplní řemeslný jarmark, jízdy koňskými bryčkami, výstava obrazů nebo prohlídka místního kostela. A protože jde hlavně o víno, nebou chybět otevřené sklepy a nejedno občerstvení. Z tradičního programu se návštěvníci mohou těšit na průvod městem nebo zarážení hory v podání místních ochotníků a chasy. Vinobraní vyvrcholí zábavou.


(sav)

Naši vinaři získali vloni ve světě více než 900 medailí!

4. 1. 2019 08:55, Pro veřejnost

Rok 2018 se stal historicky nejúspěšnějším medailovým rokem a opět potvrdil neustále rostoucí kvalitu moravských a českých vín. Z mezinárodních soutěží si naši vinaři odvezli celkem 909 medailí, což j ...

Vína z Moravy, Vína z Čech