Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Nejlepší Rýnské ryzlinky byly k ochutnání ve Bzenci

Slovácko, 19.8.2008

Bzenec/Nejlepší Rýnské ryzlinky z České republiky, ale i z dalších států Evropy čekaly opět po roce na milovníky této vinné odrůdy ve Bzenci. Víkendová Bzenecká pouť měla galerii ryzlinků opět v programu. Odborníci se nad vzorky sešli už dříve.

'Byla udělena velká zlatá medaile Galerie Rýnských ryzlinků České republiky Znovínu Znojmo a Sonberku Popice,' uvedl organizátor Miroslav Kunc. Znojemští uspěli se slámovým vínem ze Stošíkovic na Louce, ročník 2006. Popičtí s pozdním sběrem stejného roku.

Velká zlatá medaile náleží vínům, které získají v kategoriích sladké a suché minimálně devadesát bodů na stobodové stupnici.

Bzenecká přehlídka letos obsahovala více než tři sta osmdesát Rýnských ryzlinků. Mezi nimi byly i vzorky z Rakouska, Německa, Francie, Slovenska, Itálie, Chorvatska či Řecka. 'Z hlediska ročníků byl nejsilněji zastoupen rok 2007, nejstarší víno je z roku 1982,' upřesnil Kunc.

Výstava vín se uskutečnila opět ve sklepních prostorech pod sokolovnou. Podle organizátorů jde o největší přehlídku Rýnských ryzlinků v České republice a druhou největší v Evropě.


(šmý)

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech