Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinařské potěšení

Právo, 25.2.2008

Kvalitní tuzemská vína se představí na veletrhu Vinex od 4. do 7. března na brněnském výstavišti.

Spotřeba vína v ČR v posledních letech roste a dnes se blíží 17,5 l na osobu a rok. I tak stále zdaleka nedosahujeme průměrné spotřeby v EU.

Víno se v posledních několika letech veze na vlně popularity spojené s novým, zdravým životním stylem. Je tedy zřejmé, že poptávka po kvalitních vínech poroste i nadále.

Potěšující zprávou je, že se proti minulým letům stále více konzumentů vrací k domácí produkci. Na letošním veletrhu Vinex již nebudou stánky tuzemských vinařů umístěny společně po boku zahraničních, ale bude pro ně vyhrazen samostatný prostor.

Další z novinek je srovnávací degustační zóna, jejíž podobu určují a garantují odborníci z Vinařského fondu ČR a Národního vinařského centra. V rámci této prezentace budou zájemci z řad odborné veřejnosti moci posoudit kvalitu vín v rámci odrůdy a cenové kategorie.

Nová bude také vinotéka, kde budou moci vinaři nabídnout svá vína zákazníkům přímo v rámci výstavy. Vína budou k dispozici za ceny, za jaké jsou prodávány přímo vinaři.

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech