Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Modré hory otevřou rozhlednu

Metro, 22.1.2008

V polovině září by při burčákových slavnostech měla být otevřena nová rozhledna v mikroregionu Modré hory na Břeclavsku.

Stát bude mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi. Objekt nabídne především pohled na kraj vinic. Jeho stavba přijde na dva miliony korun. Z věže budou vidět Karpaty i Lednicko-valtický areál. Návštěvníci uvidí rozhlednu v nedalekých Bořeticích a vyhlídkové místo ve Velkých Bílovicích. Dohlédnou patrně až na Vídeň. Mikroregion Modré hory vznikl teprve loni. Popud k tomu dal jeden z předních znalců vína - profesor Vilém Kraus. V oblasti žádné hory ve skutečnosti nejsou. Považovat lze za ně pouze tamní mírně zvlněné kopce, v nichž leží vinohrady a meruňkové sady. Na polovině z tamních přibližně 1.200 hektarů vinic jsou modré hrozny. Proto Kraus pojmenoval region Modré hory.


ČTK

Soutěž s certifikovaným zařízením Salon vín ČR

13. 3. 2018 15:18, Pro vin. turisty

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok, která v posledním ročníku uspěla v konkurenci 2073 vín. Nejlepší stovka našich vín získala zlato ...

Vína z Moravy, Vína z Čech