Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Nehusí svatomartinské menu

Svatomartinská vína tradičně pijeme k huse. Pojďme si ale zkusit sestavit takové netradiční „nehusí“ menu.

Svatomartinská vína jsou mladá, šťavnatá a nekomplikovaná, proto není potřeba vybírat komplikované pokrmy.

K bílým vínům, müllerkám a večerkám (Veltlínské červené rané), které jsou jemně aromatické a šťavnaté díky dobré kyselině, můžeme podávat lehký studený předkrm. Z české kuchyně to může být zavináč, dokonce i utopenec! Rafinovanější bude kombinace Muškátu s exotickým kořením nebo asijskými omáčkami a třeba jarním zeleninovým závitkem. Růžová vína skvěle doplní tučnější masité pokrmy, jako jsou teplá šunka, koleno s křenem a jablkem či vepřové rillettes.

Také mladá červená vína jsou primárně ovocná a bez tříslovin, vyhneme se tedy hutným masitým pokrmům s omáčkou a zůstaneme u každodenní konzumace. K Portugalu zkuste pizzu s mozzarellou di bufala nebo zapečený lilek s rajčatovou omáčkou, Svatovavřinecké díky větší kořenitosti snese i hovězí burger s BBQ omáčkou. Na závěr k hladkému a kulatějšímu Zweigeltrebe můžeme podávat mladý polotvrdý ovčí nebo kozí sýr, vyzkoušet lze i kozí či ovčí sýr v kombinaci s bylinkami.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech