Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Nehusí svatomartinské menu

Svatomartinská vína tradičně pijeme k huse. Pojďme si ale zkusit sestavit takové netradiční „nehusí“ menu.

Svatomartinská vína jsou mladá, šťavnatá a nekomplikovaná, proto není potřeba vybírat komplikované pokrmy.

K bílým vínům, müllerkám a večerkám (Veltlínské červené rané), které jsou jemně aromatické a šťavnaté díky dobré kyselině, můžeme podávat lehký studený předkrm. Z české kuchyně to může být zavináč, dokonce i utopenec! Rafinovanější bude kombinace Muškátu s exotickým kořením nebo asijskými omáčkami a třeba jarním zeleninovým závitkem. Růžová vína skvěle doplní tučnější masité pokrmy, jako jsou teplá šunka, koleno s křenem a jablkem či vepřové rillettes.

Také mladá červená vína jsou primárně ovocná a bez tříslovin, vyhneme se tedy hutným masitým pokrmům s omáčkou a zůstaneme u každodenní konzumace. K Portugalu zkuste pizzu s mozzarellou di bufala nebo zapečený lilek s rajčatovou omáčkou, Svatovavřinecké díky větší kořenitosti snese i hovězí burger s BBQ omáčkou. Na závěr k hladkému a kulatějšímu Zweigeltrebe můžeme podávat mladý polotvrdý ovčí nebo kozí sýr, vyzkoušet lze i kozí či ovčí sýr v kombinaci s bylinkami.

Vinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech