Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Víno napříč staletími

Máte rádi dobré moravské nebo české víno a zajímá vás jeho historie? Mikulovský zámek otevřel nedávno unikátní expozici Víno napříč staletími, kde budete moci zavítat do doby starého Egypta, navštívit románský sklep, gotickou kapli či barokní divadlo. Všude budou navíc k dispozici obrazové bohatě zpracované dobové informace.


Komu by to nestačilo, vřele doporučujeme filmové projekce, které přiblíží zábavnou formou rozmach vinohradnictví a vinařství v jednotlivých obdobích historie.Na závěr je připravena interaktivní „projížďka“ na kole vinařskými cyklostezkami, kdy návštěvník opravdu usedne do sedla a nechá se unášet krásnými výhledy na vinice. Výstava je umístěna do novězrekonstruovaných barokních koníren, jejichž prostor dostal v kombinaci s citlivým nasvícením a komponovanou dobovou hudbou zcela nový rozměr.
Autoři mysleli i na handicapované návštěvníky, proto jsou výstavní prostory bezbariérové. Pro zrakově postižené jsou navíc připraveny různé interaktivní a hmatové prvky. Tuto vůbec první souhrnnou stálou vinařskou výstavu připravila Praga Mystica s.r.o za podpory Jihomoravského kraje a Vinařského fondu pro Regionální muzeum v Mikulově.

Pokud si do Mikulova naplánujete výlet či dovolenou a nevíte, kde se ubytovat či kde najít další cíle vinařské turistiky, z bohaté nabídky certifikovaných vinařských zařízení si jistěvyberete přesně podle vlastních představ v příslušných sekcích našich stránek.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech