Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

kurzy-o-vine

Degustace vína - věda i umění

Pořádá Národní vinařské centrum Valtice

Kurz volně navazuje na kurz Úvod do degustace vína pořádaný Národním vinařským centrem. Je určen pro jeho absolventy a dále rozvíjí jejich znalosti o organoleptických parametrech vín, podmínkách a způsobech hodnocení. Praktická degustace je zaměřena na procvičení senzorických schopností účastníků, hodnocení kvality a charakteristických vlastností vín.
Přednáší doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. – vysokoškolský pedagog se specializací na víno, vedoucí ústavu posklizňové technologie ZF MENDELU v Lednici.

 

Komu je určen: Absolventům kurzu Úvod do degustace vína, který pořádá taktéž Národní vinařské centrum. Kromě dalších degustátorských znalostí předaných lektorem obsahuje zvýhodněný degustační program v Salonu vín.
Toto školení může být vhodným předstupněm pro další profesionální kurzy, např. Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2, které pořádá Národní vinařské centrum.

Jak často se koná: cca 3x ročně

Termíny: viz Kurzy a semináře

Zajišťuje: Národní vinařské centrum, o.p.s.

Vinařství roku 2015 bude za několik dní znát svého vítěze

25. 5. 2016 09:32, Pro tisk

Soutěž o titul Vinařství roku 2015, pořádaná Svazem vinařů ČR, pozná ve čtvrtek 2. 6. svého letošního vítěze. Ocenění nejlepším tuzemským vinařstvím za jejich práci a úspěchy v uplynulém roce bud ...

Vína z Moravy, Vína z Čech