Aktuality

V neděli 24. 8. 2014 skončila v Brně již 11. mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2014, která navazuje na akce projektu Austerlitz, věnujícímu se historii napoleonských válek nejen na Moravě, vznikla v roce 2004, aby doplnila program Napoleonských dnů na zámku ve Slavkově u Brna. 

I Znojemsko již má svého Šampiona! Nejlepším vínem znojemské vinařské podoblasti Národní soutěže vín 2014 se stal Sauvignon 2013 VOC z Vinařství Hanzel. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu. Pořadatelem je Spolek VOC Znojmo.

Odborná porota vyhodnotila dalšího Šampiona Národní soutěže vín, tentokrát mikulovské vinařské podoblasti. Stal se jím Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr Ing. Miroslava Volaříka, který současně vyhrál kategorii bílých suchých a polosuchých vín s původem hroznů v mikulovské vinařské podoblasti. V kategorii červených suchých a polosuchých vín zvítězil Cabernet Sauvignon 2012 výběr z hroznů firmy Vinné sklepy Valtice, a. s.

Organizovaný seminář, který se věnuje problematice vín s přídavkem alkoholu je určen především pro vinaře, kteří se chtějí zabývat výrobou těchto vín a také pro obchodníky nebo vínomilce, kteří si chtějí rozšířit na tomto poli obzory.

Na pražském Žofíně 21.8.převzal pohár pro vítěze Miroslav Volařík z Mikulova. Na druhém místě se umístil Mikrosvín Mikulov.Třetí místo patří společnosti CHÂTEAU VALTICE -  Vinné sklepy Valtice.

Vážení vinaři,
v letošním roce Vinařský fond zařazuje novou zahraniční soutěž s podporou. Úspěch na této vinařské soutěži vám může otevřít obchodní možnosti v Hong Kongu a Asii. Soutěž patří mezi nejvýznamnější konkurzy vín na asijském kontinentu.

Valtice – První podoblastní soutěž Národní soutěže vín již zná svého Šampiona. V úterý 19. srpna zasedla odborná poroda a vybrala vítěze vín s původem hroznů ve slovácké vinařské podoblasti. Celkem bylo přihlášeno 365 vzorků a vítězem se stalo Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum z Bzence. Toto víno se tak stalo Šampionem a vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín.

Mikulov (15. 8. 2014) – Na letošním ročníku Pálavského vinobraní bude opět hlavní hvězdou víno v rozmanitých podobách a poteče tu proudem. Podaří se překonat loňský rekord, kdy se během tří dnů vypilo neuvěřitelných devadesát hektolitrů burčáku?  Ochutnáte jej na Náměstí i ve Vinařském městečku, fandit vínům můžete v Národní soutěži vín nebo na Mistrovství ČR v rozeznávání vůní. Letos poprvé se promítají staré dokumentární filmy s tématikou vinařství.

Do čela nové kampaně na podporu moravských a českých vín se opět postaví charismatický muzikant a herec Ondřej Brzobohatý. Za klavírem si s přáteli vychutnává všechny skvělé tóny večera – ukryté jak ve výborné společnosti přátel a vydařeném večeru, tak především v našich vínech.

Osmého ročníku Galerie rulandských vín v Kyjově se zúčastnilo celkem 359 vzorků z toho RB 71, RŠ 100, RM 76 a Chardonnay 73, rosé, klaretů a cuvée těchto odrůd bylo celkem 39. Hodnocení, kterého se zúčastnilo 35 certifikovaných degustátorů, se uskutečnilo v 7 komisích za využití výpočetní techniky a systému elwis. Vedení degustace se ujal hlavní somelier NVC Ing. Marek Babisz.

Zobrazit kalendář všech akcí »

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?