Aktuality

Profesně vzdělávací program připraví absolventy na to, jak efektivně komunikovat nabízená vína, jak komunikovat uvnitř i vně organizace, jak správně tvořit efektivní tiskové zprávy, jak pracovat s médii, jak budovat dobrou pověst podniku, jak získat na svou stranu klíčovou veřejnost a vybrané cílové skupiny. Zvláštní pozornost je v programu věnována specifickým nástrojům, používaným ve světě v obchodu s vínem.

V souvislosti se striktním vyžadováním průvodních dokladů při uvádění do oběhu vinařských produktů v souladu s NK (ES) č. 436/2009 v platném znění, od SZPI, svoláváme za účelem vysvětlení legislativních okolností a povinnosti ve věci vyžadování a vystavování průvodních dokladů odborný seminář.

Vážení vinaři, naše společnost SNIP & CO ve spolupráci s řadou partnerů připravuje na letošní září novou prodejní akci pro veřejnost v oblasti vinařství zaměřenou především také na PR a komunikační podporu vinařského oboru. Úvodní ročník pod názvem "Burčákománie - Špilberské vinobraní 2014" se uskuteční ve dvoudenní produkci na hradě Špilberk ve dnech 19. - 20. září pod záštitou Michala Haška - hejtmana JMK, Romana Onderky - primátora statutárního města Brna a dalších osobností.

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.

Mezinárodní soutěž ledových, slámových a ostatních sladkých vín IceWine du Monde zná své vítěze. Velké zlaté medaile si ze soutěže konané pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) odneslo hned v 9 soutěžních vzorků. Nejvyššího počtu bodů dosáhla vína z kanadského vinařství Peller Estates Winery a od českých výrobců Vinařství Josef Valihrach, s. r. o. a CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s

Stovky kvalitních vín, chutné jídlo, cimbálová muzika a dobrá nálada. To byl 17. ročník Pardubického festivalu vína, který nabídl bohatý program.

Jaro, léto burčák, zima - slogan zdobící trika mnoha návštěvníků vinobraní po celé jižní Moravě. Připojte se k oslavám sběru hroznů i výroby mladého vína a navštivte vinařské akce v měsíci září, které Vám nabídne tento burčáku zaslíbený měsíc. 

V neděli 24. 8. 2014 skončila v Brně již 11. mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2014, která navazuje na akce projektu Austerlitz, věnujícímu se historii napoleonských válek nejen na Moravě, vznikla v roce 2004, aby doplnila program Napoleonských dnů na zámku ve Slavkově u Brna. 

I Znojemsko již má svého Šampiona! Nejlepším vínem znojemské vinařské podoblasti Národní soutěže vín 2014 se stal Sauvignon 2013 VOC z Vinařství Hanzel. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu. Pořadatelem je Spolek VOC Znojmo.

Odborná porota vyhodnotila dalšího Šampiona Národní soutěže vín, tentokrát mikulovské vinařské podoblasti. Stal se jím Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr Ing. Miroslava Volaříka, který současně vyhrál kategorii bílých suchých a polosuchých vín s původem hroznů v mikulovské vinařské podoblasti. V kategorii červených suchých a polosuchých vín zvítězil Cabernet Sauvignon 2012 výběr z hroznů firmy Vinné sklepy Valtice, a. s.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?