Aktuality

V sobotu 8. listopadu proběhla ve výzkumném centru Laimburg v Jižních Tyrolích degustace 4. ročníku mezinárodní soutěže vín odolnějších odrůd révy. Soutěžilo 234 vzorků vín od 111 vinařství z 11 zemí Evropy, mezi nimi poprvé i ze Švédska a z Maďarska. 56 vzorků získalo zlatou medaili a 98 stříbrnou. Po loňském velkém úspěchu Vinselektu Michlovský a.s. získala i letos Česká republika 3 zlaté a 5 stříbrných medailí z celkem 9 dodaných vzorků vín.

Zveme širokou vinařskou a vinohradnickou veřejnost k účasti na školení.

Neváhejte a využijte příležitosti absolvovat nově připravovaný vzdělávací program pro vinaře zaměřený na marketing! Ve dnech 25.-26. listopadu proběhne druhý (a současně poslední) pilotní běh jeho praktické části před jeho uvedením do nabídky kurzů Národního vinařského centra. Pro účastníky pilotních běhů je celý program zdarma, navíc je jim poskytnuta podpora ve formě stravy a ubytování. Cílem pilotních běhů je získat zpětnou vazbu na vytvořený vzdělávací program od cílové skupiny projektu - zaměstnanců a OSVČ vinařských firem v Jihomoravském kraji.

Do konce roku nezbývá už ani 50 dní, několik z nich však ještě můžete využít k získání vědomostí o víně. Pro nadcházející období jsme pro vás ve Valticích připravili následující kurzy.

Herecká legenda Iva Janžurová za svůj bohatý život nahlédla vínu pod pokličku mnohem hlouběji, než by se na první pohled mohlo zdát.

Moravská a česká vína zaznamenala další úspěch tentokrát v oblasti, která naše vína teprve objevuje. Ze soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition si naši vinaři dovezli 2 stříbrné a 16 bronzových medailí. Jednoznačným vítězem je Vinařství Bábíček Vacenovský, které získalo celkem devět medailí včetně obou stříbrných.

Mezinárodní soutěž VINOFORUM 2014 přinesla moravským a českým vinařům 19 zlatých medailí, z nichž Rulandské modré klaret 2013 z B/V Vinařství a.s. navíc zvítězilo v kategorii rosé a Bohemia Sekt Prestige demi sec 2012 společnosti BOHEMIA SEKT, s. r. o. získal dokonce jedn z titulů Šampiona.

Už zítra, 11. listopadu v 11 hodin, ochutnáme letos již podesáté první Svatomartinská vína. Dvoukolovým hodnocením prošlo celkem 342 vín 107 vinařství. Vinaři odhadují, že na trh dodají minimálně 1 900 000 lahví Svatomartinských vín ročníku 2014.

Prof. MUDr. Jan Lata, CSc., přední český hepatolog a gastroenterolog. Profesor Lata nachází v moravských vínech odraz přírody, slunce, vápencového podloží, ale i krásných dívek, které hrozny sbírají.

Vázaná plnobarevná kniha formátu B5 „Příprava bílých vín“ je určena všem producentům vína. Kniha podává ucelený přehled o složení bílého vína a významu jednotlivých látek pro kvalitu konečného produktu – lahvového vína.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?