Aktuality

Tramín červený 2013 pozdní sběr se stal Šampionem Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti. Toto víno se zároveň stalo vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Profesně vzdělávací program připraví absolventy na to, jak efektivně komunikovat nabízená vína, jak komunikovat uvnitř i vně organizace, jak správně tvořit efektivní tiskové zprávy, jak pracovat s médii, jak budovat dobrou pověst podniku, jak získat na svou stranu klíčovou veřejnost a vybrané cílové skupiny. Zvláštní pozornost je v programu věnována specifickým nástrojům, používaným ve světě v obchodu s vínem.

V souvislosti se striktním vyžadováním průvodních dokladů při uvádění do oběhu vinařských produktů v souladu s NK (ES) č. 436/2009 v platném znění, od SZPI, svoláváme za účelem vysvětlení legislativních okolností a povinnosti ve věci vyžadování a vystavování průvodních dokladů odborný seminář.

Vážení vinaři, naše společnost SNIP & CO ve spolupráci s řadou partnerů připravuje na letošní září novou prodejní akci pro veřejnost v oblasti vinařství zaměřenou především také na PR a komunikační podporu vinařského oboru. Úvodní ročník pod názvem "Burčákománie - Špilberské vinobraní 2014" se uskuteční ve dvoudenní produkci na hradě Špilberk ve dnech 19. - 20. září pod záštitou Michala Haška - hejtmana JMK, Romana Onderky - primátora statutárního města Brna a dalších osobností.

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.

Mezinárodní soutěž ledových, slámových a ostatních sladkých vín IceWine du Monde zná své vítěze. Velké zlaté medaile si ze soutěže konané pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) odneslo hned v 9 soutěžních vzorků. Dvě velké medaile získalo vinařství ZNOVÍN ZNOJMO a.s., po jedné Vinařství Josef Valihrach, s. r. o. a CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.; ze zahraničí po dvou velkých zlatých medailích německý Becker-Das Weingut a kanadský Peller Estates Winery; jednu velkou zlatou získalo slovenské vinařství Terra Parna/Zenagro s.r.o.

Stovky kvalitních vín, chutné jídlo, cimbálová muzika a dobrá nálada. To byl 17. ročník Pardubického festivalu vína, který nabídl bohatý program.

Jaro, léto burčák, zima - slogan zdobící trika mnoha návštěvníků vinobraní po celé jižní Moravě. Připojte se k oslavám sběru hroznů i výroby mladého vína a navštivte vinařské akce v měsíci září, které Vám nabídne tento burčáku zaslíbený měsíc. 

V neděli 24. 8. 2014 skončila v Brně již 11. mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2014, která navazuje na akce projektu Austerlitz, věnujícímu se historii napoleonských válek nejen na Moravě, vznikla v roce 2004, aby doplnila program Napoleonských dnů na zámku ve Slavkově u Brna. 

I Znojemsko již má svého Šampiona! Nejlepším vínem znojemské vinařské podoblasti Národní soutěže vín 2014 se stal Sauvignon 2013 VOC z Vinařství Hanzel. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu. Pořadatelem je Spolek VOC Znojmo.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?