Aktuality

Soutěž organizována občanskými sdruženími FORUM MORAVIUM a Víno z Velkých Pavlovic je již tradičním porovnáním vín vyrobených z modrých odrůd révy vinné. Posláním je odborné zhodnocení těchto vín s garantovaným původem z moravské a české vinařské oblasti s víny ze středoevropského regionu i ostatních regionů světa.

Nejrozšířenější modrou odrůdu našich vinic hodnotil Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N., z.s., poprvé r. 2003, tehdy zvítězilo Svatovavřinecké 2000 výběr z bobulí (Vinné sklepy Lechovice), a poté r. 2008, kdy titul šampióna získalo Svatovavřinecké 2002 jakostní (Znovín Znojmo a.s.).

V úterý 11. 11. si již podesáté budeme moci připít mladými Svatomartinskými víny, a odstartovat tak svátek všech milovníků moravských a českých vín. Svatomartinská vína se od roku 2005, kdy Vinařský fond svatomartinskou tradici vzkřísil a nastartoval raketový nárůst obliby svěžích mladých vín, stala celonárodním svátkem vína a vinařství a neodmyslitelnou součástí vinařského kalendáře.

Na Znojemsku již potřetí, za 6 let své existence již po šestnácté, to je bilance, se kterou přichází podzimní Festival otevřených sklepů. Uskuteční se o víkendu 15. a 16. listopadu v obcích Dobšice, Nový Šaldorf–Sedlešovice, Šatov a Chvalovice. Sklepy otevře 32 vinařů, o celkovou organizaci se stará zkušený tým Nadace Partnerství.

Vážení výrobci vín, Národní vinařské centrum ve spolupráci se Svazem vinařů vyhlašuje Salon vín - Národní soutěž vín ČR 2015. Posláním soutěže je zvýšit odbornou úroveň a systémově řešit vinařské soutěže moravských a českých vín na území České republiky. Cílem je vybrat Šampiona, Vítěze kategorií a nejlepších 100 vín s titulem „Salon vín České republiky“ prostřednictvím profesního vícekolového soutěžního systému Národní soutěže vín.

Vážení vinaři,
oslovujeme vás v souvislosti s připravovanou akcí na podporu Svatomartinského vína, které se uskuteční dne 11.11. 2014 na náměstí Svobody v Brně.

Vážení příznivci vinařské turistiky, certifikované vinařství, ubytování a restaurace Vinařský dům Vinařství Petra Skoupila z Velkých Bílovic si pro Vás připravilo soutěž o lákavé ceny. Vinařství Petr Skoupil je dynamicky se rozvíjející moderní vinařství vyrůstající z rodinné tradice, jejíž historie sahá do roku 1852. 

Ondřej Brzobohatý o svém vztahu k moravským a českým vínům

Vážení milovníci vinařské turistiky, přijměte pozvání na vinařské akce v říjnu, které se nesou v duchu vinobraní a burčáku. Hoďte starosti za hlavu a využijte pohostinnosti našich vinařů.  

Chytré telefony nám v posledních letech přinášejí nejen spoustu zábavy, ale také dokáží usnadnit vyhledávání informací v mnoha oblastech. Není tomu jinak ani u tak tradičního produktu, jakým jsou moravská a česká vína. Víno na dotek je nejrozsáhlejší databáze moravských a českých vín, která přináší přehledné a přitom velmi podrobné informace o zatím už 1942 našich vínech od 120 vinařů a vinařských firem!

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?