Aktuality

Vážení vinaři, využijte naši nabídku a zúčastněte se tradičních veletrhů cestovního ruchu GO, REGIONTOUR a třetího ročníku projektu - RegFoodFest, který tyto tradiční veletrhy dále tématicky rozšiřuje. Veletrhy GO a REGIONTOUR jsou místem setkání všech profesionálů z oboru cestovního ruchu. 

Nejpozději do středy 29. října mohou vinaři přihlašovat svá nominovaná vína do 1. kola hodnocení Salonu vín - národní soutěže vín 2015. Možnost registrovat se a pokračovat dále v naší nejvyšší a největší soutěži vín má letos na základě bodového hodnocení z nominačních kol rekordních 1646 vzorků.

Krakovské konvivium mezinárodního hnutí Slow Food® zve české a moravské vinaře k účasti na I. ročníku soutěže zasvěcené výlučně mladým vínům aktuálního ročníku. Hodnocení se uskuteční 8. 11. v Krakově. Účast v soutěži je bezplatná.

V sídle OIV – Mezinárodní organizace pro révu a víno – v Rue Aguesseau v Paříži, sousedící s Elysejským palácem, proběhl tento týden slavnostní ceremoniál předání výročních cen OIV autorům oceněných knih. V kategorii Ekonomie vína zvítězila kniha JUDr. Luboše Bárty, MBA, Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem, kterou vydalo počátkem roku nakladatelství Radix.

Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky. V dalších kategoriích zvítězily Vinařství Vladimír Tetur, Valtické podzemí, Vinařství Petr Skoupil a Moravský sklípek v Šatově. Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.

Petr Šimůnek, šéfredaktor magazínu Forbes o moravských vínech a vinařské krajině

Soutěž organizována občanskými sdruženími FORUM MORAVIUM a Víno z Velkých Pavlovic je již tradičním porovnáním vín vyrobených z modrých odrůd révy vinné. Posláním je odborné zhodnocení těchto vín s garantovaným původem z moravské a české vinařské oblasti s víny ze středoevropského regionu i ostatních regionů světa.

Nejrozšířenější modrou odrůdu našich vinic hodnotil Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N., z.s., poprvé r. 2003, tehdy zvítězilo Svatovavřinecké 2000 výběr z bobulí (Vinné sklepy Lechovice), a poté r. 2008, kdy titul šampióna získalo Svatovavřinecké 2002 jakostní (Znovín Znojmo a.s.).

V úterý 11. 11. si již podesáté budeme moci připít mladými Svatomartinskými víny, a odstartovat tak svátek všech milovníků moravských a českých vín. Svatomartinská vína se od roku 2005, kdy Vinařský fond svatomartinskou tradici vzkřísil a nastartoval raketový nárůst obliby svěžích mladých vín, stala celonárodním svátkem vína a vinařství a neodmyslitelnou součástí vinařského kalendáře.

Na Znojemsku již potřetí, za 6 let své existence již po šestnácté, to je bilance, se kterou přichází podzimní Festival otevřených sklepů. Uskuteční se o víkendu 15. a 16. listopadu v obcích Dobšice, Nový Šaldorf–Sedlešovice, Šatov a Chvalovice. Sklepy otevře 32 vinařů, o celkovou organizaci se stará zkušený tým Nadace Partnerství.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?