Aktuality

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po své prověrce kampaní na podporu značek Klasa, Regionální potravina a Vína z Moravy, vína z Čech vytýká Vinařskému fondu několik níže uvedených skutečností. Vinařský fond s touto kritikou nesouhlasí a odmítá, že by při realizaci kampaní na podporu značky Vína z Moravy, vína z Čech pochybil.

Národní soutěž vín 2014, největší a nejvyšší soutěž vín v České republice, zahajuje ve dnech 19. srpna hodnocením vín slovácké vinařské podoblasti seriál hodnocení vín na Moravě. Soutěž bude pokračovat 21. srpna hodnocením vín z mikulovské vinařské podoblasti. Národní soutěž vín pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a technického zajištění Národního vinařského centra.

Vážení vinaři, letošní rok bude Vinařský fond spolu s Národním vinařským centrum, o.p.s. již podesáté opět organizovat společnou propagaci a označování mladých vín pod značkou „Svatomartinské". Značka „Svatomartinské" byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je majitelem značky Vinařský fond. V loňském roce měla tato propagační akce velký úspěch a prodalo se přes 1,9 miliónů láhví vína označené značkou „Svatomartinské".

MORAVÍN, svaz moravských vinařů o. s., Zámek 1, 692 01 Mikulov, pořádá a srdečně zve na ČTYŘDENNÍ ODBORNÝ VINAŘSKÝ ZÁJEZD TOSKÁNSKO/ ITÁLIE 18. – 21. srpna 2014

Vážení vinaři, dovolujeme si vás oslovit s nabídkou účasti na již pátém ročníku Slavností vína v Brně na náměstí Svobody. Akce je jednou ze čtyř akcí (mimo Slavností piva, Slavností jídla, Slavností řemesel) v rámci měsíčního FESTIVALU V CENTRU DĚNÍ konaného na centrálním brněnském náměstí pod záštitou radnice městské části Brno-střed.

Vážení vinaři, Ve dnech 29.-31.8. 2014 se v Brně koná Mezinárodní folklorní festival. Jeho součástí jsou i Jihomoravské dožínky pořádané Jihomoravským krajem (31.8.).

Vážení milovníci vinařské turistiky, připravili jsme si pro Vás soutěž o ceny, které v měsíci srpnu věnuje Vinařská akademie Valtice, o.s. Vinařská akademie se již 20 let zabývá vzděláním o víně a řadí se mezi nejúspěšnější ve svém oboru. 

Vážení vinaři, v příloze ke stažení naleznete Zpravodaj Vinařského fondu 02/2014.

Vážení milovníci našich vín, dovolte nám Vás pozvat na průřez vinařskými akcemi, které proběhnou v měsíci srpnu. Užijte si příjemné chvilky a vychutnávejte zbytek léta společně s přáteli a pěknými víny z Moravy i Čech. 

Informační kiosky již čtvrtou turistickou sezónu usnadňují nadšencům a milovníkům nejen cykloturistiky orientaci v bohaté nabídce služeb, které Modré Hory poskytují.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?