Aktuality

Obrovského úspěchu na prestižní mezinárodní soutěži se dočkalo Zámecké vinařství Bzenec a jeho Rulandské bílé 2011 pozdní sběr, které ovládlo první ročník odrůdové soutěže Pinot Blanc du Monde. Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili, a stalo se tak absolutně nejlepším vínem celé soutěže. Soutěž se konala 12. – 13. dubna ve francouzském Štrasburku.

Technické podklady k přihláškám na mezinárodní výstavy v roce 2014

Účast na soutěži je podporována Vinařským fondem za těchto podmínek:

- zájem min. 2 vinařů na výstavu

- podpora Vinařského fondu je ve výši 50 % účastnických poplatků za vzorek, max. bude podpořena účast 2 vzorků z 1 firmy (další vzorky je možno přihlásit, ale vinař bude od 3. vzorku platit 100% přihlašovacích poplatků).

- Doprava hrazena 100 % ze svozového místa Národní vinařské centrum Valtice.

Nejuznávanější mezinárodní soutěž v USA, významná pro vstup na trh kdekoli v obou Amerikách, velmi ceněné medaile.

Ve dnech 16. a 17. dubna se v Národním vinařském centru ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 21. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mezinárodních degustátorů se dočkal Champion, vítězové kategorií a další výjimečná vína. V závislosti na dosaženém bodovém ohodnocení byly nejlepším vínům uděleny také zlaté a stříbrné medaile, 3 vína získala dokonce velkou zlatou. Veřejnost bude mít příležitost seznámit se nejen s oceněnými víny na brněnském výstavišti během mezinárodního veletrhu MINERÁLY BRNO 24. a 25. května 2014.

Ve středu dopoledne začalo v Národním vinařském centru ve Valticích dvoudenní hodnocení vín mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX. V letošním již 21. ročníku ohodnotí renomovaní degustátoři od nás i ze zahraničí 550 vín. Kvalitu zde poměří vínům z České republiky, Slovenska, Rakouska, ale i ze vzdálenějších destinací, např. Izraele, Argentiny a Jižní Afriky. Hodnocení vín pokračuje i ve čtvrtek, přičemž v 15:00 hod. proběhne za účasti médií vyhlášení Championa soutěže a vítězů kategorií.

Dnes v pátek, 11. dubna, vybralo 14 členů odborné komise pod vedením Ing. Jakuba  Šebesty  pro  letošní  47.  ročník  Valtických  vinných  trhů  CHAMPIONA bílých   vín,   CHAMPIONA   červených   vín   a   CHAMPIONA   zahraničních   vín. K hodnocení   pro výběr Championů bylo   předloženo   14   vín   bílých   a   10   červených   vín;   dále 6 zahraničních vín z celkových 885 vín přihlášený do soutěže.

[AKTUALIZOVÁNO 15.4.2014 - PŘIDÁNY NEOFICIÁLNÍ VÝSLEDKY]

Vážení vinaři,

dne 2.6.2014 proběhne v Brně v prostorách hotelu International, hodnocení vín významných moravských odrůd, t.j.:

Vážení vinaři, dovolujeme si Vás oslovit s informacemi o aktuálně připravované prezentační akci tuzemských růžových vín – Svátku růžových vín v Praze. Letošní již šestý ročník úspěšně prezentuje tuzemská růžová vína jako moderní svěží nápoj, ideální právě pro letní období.

Celkem 42 medaile, z toho dvě DOUBLE GOLD (Vladimír Tetur z Velkých Bílovic za Veltlínské zelené pozdní sběr 2013 a popický Sonberk za Muškát moravský 2013) získala moravská vína na největší světové charitativní benefiční soutěži Finger Lakes International Wine Competition 2014 v Rochesteru, NY, USA. K našim nejúspěšnějším vinařstvím patřil letos v Americe Sonberk, Vinné sklepy Valtice, Znovín Znojmo, Vinné sklepy Lechovice, Spielberg či Vladimír Tetur.

Vážení vinaři, níže naleznete "Vinařský věstník" 04/2014

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?