Aktuality

Vážení vinaři,
v letošním roce Vinařský fond zařazuje novou zahraniční soutěž s podporou. Úspěch na této vinařské soutěži vám může otevřít obchodní možnosti v Hong Kongu a Asii. Soutěž patří mezi nejvýznamnější konkurzy vín na asijském kontinentu.

Valtice – První podoblastní soutěž Národní soutěže vín již zná svého Šampiona. V úterý 19. srpna zasedla odborná poroda a vybrala vítěze vín s původem hroznů ve slovácké vinařské podoblasti. Celkem bylo přihlášeno 365 vzorků a vítězem se stalo Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum z Bzence. Toto víno se tak stalo Šampionem a vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín.

Mikulov (15. 8. 2014) – Na letošním ročníku Pálavského vinobraní bude opět hlavní hvězdou víno v rozmanitých podobách a poteče tu proudem. Podaří se překonat loňský rekord, kdy se během tří dnů vypilo neuvěřitelných devadesát hektolitrů burčáku?  Ochutnáte jej na Náměstí i ve Vinařském městečku, fandit vínům můžete v Národní soutěži vín nebo na Mistrovství ČR v rozeznávání vůní. Letos poprvé se promítají staré dokumentární filmy s tématikou vinařství.

Do čela nové kampaně na podporu moravských a českých vín se opět postaví charismatický muzikant a herec Ondřej Brzobohatý. Za klavírem si s přáteli vychutnává všechny skvělé tóny večera – ukryté jak ve výborné společnosti přátel a vydařeném večeru, tak především v našich vínech.

Osmého ročníku Galerie rulandských vín v Kyjově se zúčastnilo celkem 359 vzorků z toho RB 71, RŠ 100, RM 76 a Chardonnay 73, rosé, klaretů a cuvée těchto odrůd bylo celkem 39. Hodnocení, kterého se zúčastnilo 35 certifikovaných degustátorů, se uskutečnilo v 7 komisích za využití výpočetní techniky a systému elwis. Vedení degustace se ujal hlavní somelier NVC Ing. Marek Babisz.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po své prověrce kampaní na podporu značek Klasa, Regionální potravina a Vína z Moravy, vína z Čech vytýká Vinařskému fondu několik níže uvedených skutečností. Vinařský fond s touto kritikou nesouhlasí a odmítá, že by při realizaci kampaní na podporu značky Vína z Moravy, vína z Čech pochybil.

Národní soutěž vín 2014, největší a nejvyšší soutěž vín v České republice, zahajuje ve dnech 19. srpna hodnocením vín slovácké vinařské podoblasti seriál hodnocení vín na Moravě. Soutěž bude pokračovat 21. srpna hodnocením vín z mikulovské vinařské podoblasti. Národní soutěž vín pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a technického zajištění Národního vinařského centra.

Vážení vinaři, letošní rok bude Vinařský fond spolu s Národním vinařským centrum, o.p.s. již podesáté opět organizovat společnou propagaci a označování mladých vín pod značkou „Svatomartinské". Značka „Svatomartinské" byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je majitelem značky Vinařský fond. V loňském roce měla tato propagační akce velký úspěch a prodalo se přes 1,9 miliónů láhví vína označené značkou „Svatomartinské".

MORAVÍN, svaz moravských vinařů o. s., Zámek 1, 692 01 Mikulov, pořádá a srdečně zve na ČTYŘDENNÍ ODBORNÝ VINAŘSKÝ ZÁJEZD TOSKÁNSKO/ ITÁLIE 18. – 21. srpna 2014

Vážení vinaři, dovolujeme si vás oslovit s nabídkou účasti na již pátém ročníku Slavností vína v Brně na náměstí Svobody. Akce je jednou ze čtyř akcí (mimo Slavností piva, Slavností jídla, Slavností řemesel) v rámci měsíčního FESTIVALU V CENTRU DĚNÍ konaného na centrálním brněnském náměstí pod záštitou radnice městské části Brno-střed.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?