Aktuality

O víkendu 6. a 7. prosince se odehraje festival Víno z blízka. Třetí ročník akce přiveze do Brna na 250 vzorků vín od 25 špičkových vinařství z blízkých obcí jižní Moravy. Brňané budou moci ochutnat vína v restauracích, vinotékách, ale i v historických městských sklepeních. Pořadatelé z Nadace Partnerství akcí navazují na tradiční letní festival Víno z blízka. 

Televizní moderátor Karel Voříšek si příliš nepotrpí na dlouhé povídání o vínech a vyprávění pohádek o jejich jistě úchvatných vlastnostech.

3. ročník soutěže vín vhodných pro gastronomii nazvané Concours International des Vins de Gastronomie ™ 2014, která je „duchovním dítětem“ známé francouzské enoložky Régine Le Coz, proběhl ve dnech 17. a 18. listopadu v Paříži.

Dne 19. září 2014 se v příjemném prostředí zámečku ve Velkých Pavlovicích, v prostorách Ekocentra Trkmanka sešlo 17 degustátorů vín – držitelů osvědčení dle ISO norem, aby posoudilo nejlepší vína vyrobená z odrůd modrých hroznů. Na 130 vín z tuzemska i zahraničí posoudili hodnotitelé rozděleni do tří komisí.

O titulu Junior Sommelier Moravy, o který bojovali studenti, pracovníci v gastronomii a sommelieři do 21 let již podruhé, je rozhodnuto. Celkem o tento prestižní titul soutěžilo 18 soutěžících z osmi středních a vysokých škol a vinařství.

V sobotu 8. listopadu proběhla ve výzkumném centru Laimburg v Jižních Tyrolích degustace 4. ročníku mezinárodní soutěže vín odolnějších odrůd révy. Soutěžilo 234 vzorků vín od 111 vinařství z 11 zemí Evropy, mezi nimi poprvé i ze Švédska a z Maďarska. 56 vzorků získalo zlatou medaili a 98 stříbrnou. Po loňském velkém úspěchu Vinselektu Michlovský a.s. získala i letos Česká republika 3 zlaté a 5 stříbrných medailí z celkem 9 dodaných vzorků vín.

Zveme širokou vinařskou a vinohradnickou veřejnost k účasti na školení.

Neváhejte a využijte příležitosti absolvovat nově připravovaný vzdělávací program pro vinaře zaměřený na marketing! Ve dnech 25.-26. listopadu proběhne druhý (a současně poslední) pilotní běh jeho praktické části před jeho uvedením do nabídky kurzů Národního vinařského centra. Pro účastníky pilotních běhů je celý program zdarma, navíc je jim poskytnuta podpora ve formě stravy a ubytování. Cílem pilotních běhů je získat zpětnou vazbu na vytvořený vzdělávací program od cílové skupiny projektu - zaměstnanců a OSVČ vinařských firem v Jihomoravském kraji.

Do konce roku nezbývá už ani 50 dní, několik z nich však ještě můžete využít k získání vědomostí o víně. Pro nadcházející období jsme pro vás ve Valticích připravili následující kurzy.

Herecká legenda Iva Janžurová za svůj bohatý život nahlédla vínu pod pokličku mnohem hlouběji, než by se na první pohled mohlo zdát.

Zobrazit kalendář všech akcí »

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?