Aktuality

Vejdete se do sudu? Vyzkoušejte další vinařské nej! Jednou z dalších vinařských rarit je bezesporu obří lis na víno a neméně obří sud, které si mohou návštěvníci prohlédnout v Mikulově na tamějším zámku. Vinařská nej jako obvykle určitě nezklamou.

Vážení vinaři, dovozci a obchodníci s vínem, dovolujeme si upozornit na blížící se termíny uzávěrek soutěží vín, které se registrují na systému www.elwis.cz

Pořádáte v březnu příštího roku výstavu vín, otevřené sklepy, seminář s vinařskou tematikou či obdobnou akci a chcete žádat o podporu z Vinařského fondu? Potom máte čas pouze do pátku 15. srpna. Žádosti realizované do konce měsíce března 2015 je totiž nutné podat již v letním termínu.

Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc., je dlouholetým propagátorem mírného pití zejména moravského vína nejen pro jeho jedinečnou barvu, vůni a chuť, ale také pro jeho prokázané blahodárné účinky na lidské zdraví. Podívejte se na jeho povídání o víně.

Zavítáte-li v létě do jihomoravského Pavlova, budete si připadat doslova jako ve středomoří. Tato vinařská obec vás okouzlí malebnou architekturou, krásnou vinařskou krajinou a výhledem na Novomlýnské nádrže, zdejšího malého moře, které ovlivňuje klima i naladění celého regionu. Hlavně vás ale čekají srdeční vinaři a skvělá vína z úpatí Pálavy. 

V seriálu vinařských nej nesmí chybět ani další unikátní památka z oboru vinařství. Pokud jste milovníky vína i pozoruhodností, vydejte se za poznáním do Kojetic na Moravě, kde leží nejvýše položená vinice v České republice.

Vážení vinaři, vážení obchodníci s vínem a dovozci, je nám potěšením pozvat Vás jménem organizačního výboru na již 8. ročník mezinárodní souteže vín Hradecký pohár vína

Cech českých vinařů pořádá pořádá poznávací vinařský zájezd do Saska.

Rádi bychom Vás přizvali k účasti na pilotních bězích nově připravovaného vzdělávacího programu Vinařský marketing. Jedná se o moderní kombinovanou formu vzdělávání, kterou vytváříme po vzoru předchozích úspěšných dvou projektů – Sommelier junior a Moderní vinař. Tento vzdělávací program je určen zaměstnancům a OSVČ v oblasti vinařství v Jihomoravském kraji.

[Aktualizováno - registrace prodloužena do 18.7.2014]. Vážení vinaři a provozovatelé vinoték, rádi bychom Vám oznámili, že jsme zahájili registrace do soutěže WebTop100. Vaše weby můžete i letos přihlásit do žebříčků E-shopy a Gastronomie, jako v loňském roce Global Wines, Wine concept a La-Vin.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?