Aktuality

STOP NEPŘIMĚŘENÉ ADMINISTRATIVNÍ ZÁTĚŽI NAŠICH VINAŘŮ A OBCHODNÍKŮM S JEJICH VÍNY!! Jménem vinařů ČR a obchodníků s jejich víny, Vás důrazně žádáme o kroky vedoucí k nápravě následků legislativního úsilí Ministerstva zemědělství ČR, které vyústilo v jejich neúnosné administrativní zatížení při uvádění vlastních produktů na tuzemský trh.

Vážení pořadatelé vinařských akcí podpořených Vinařským fondem, v rámci povinné medializace vám jako alternativu k zapůjčení roll-upů Vinařského fondu v NVC nabízíme možnost jednorázového zakoupení plachet (bannerů).

Vážení vinaři, jménem organizátorů oslav 60. výročí Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Ve dnech 10. – 12. října 2014 oslaví VUS ONDRÁŠ toto významné jubileum svým vystoupením v Mahenově a Janáčkově divadle.

Technické podklady k přihláškám na mezinárodní výstavy v roce 2014

Informace pro vinaře:
- podpora Vinařského fondu je ve výši 50 % účastnických poplatků za vzorek, max. bude podpořena účast 2 vzorků z 1 firmy (další vzorky je možno přihlásit, ale vinař bude od 3. vzorku platit 100% přihlašovacích poplatků).

Vážení kolegové, vinařky, vinaři a jejich obchodníci,
s ohledem na poslední vývoj kolem vyplňování průvodních dokladů při uvádění vín na náš trh a s vědomím, že se jedná o výrazný a nekoncepční zásah do fungování našich vinařství si Vás dovolujeme pozvat na setkání se členy Výboru Vinařské asociace ČR.

Brno (10. září 2014) – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pomalu vstupuje do závěrečné fáze. Od zahájení sezóny proběhlo v rámci seriálu více než deset akcí a tři jsou ještě před námi: v říjnu seriál zakončí Uzavírání Lichtenštejnských stezek a Na kole Vinohrady Uherskohradišťska, ještě předtím se ale cyklisté mohou těšit na legendární Tour de burčák, který proběhne už příští sobotu na Znojemsku.

Prezident Svazu vinařů České republiky Tibor Nyitray a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsali ve čtvrtek 11. září 2014 v Židlochovicích Memorandum o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Svazem vinařů České republiky.

Podobně jako gurmáni listují michelinským průvodcem, mají i milovníci vína svou věhlasnou publikaci. Prestižní průvodce těmi nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde (1000 vín světa) každoročně dokazuje, že moravská a česká vína mezi světovou elitou nemohou chybět. Profesionální degustátoři, kteří tisícovku nejlepších vín vybírají, zařadili i letos do vinařské síně slávy 26 moravských vín.

Ve čtvrtek 4. září 2014 se pod záštitou Primátora města Hradce Králové a za podpory hlavního partnera ČSOB Pojišťovny konal již 8. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. Dle tradice se v ranních hodinách sjelo do kongresového sálu hotelu Černigov na čtyřícet certifikovaných degustátorů z celé republiky.

Vinařské stezky na Moravě a vinné cesty na Slovensku nabízí velkou škálu produktů a služeb vinařské turistiky. Ty moravské mají za sebou již třináct sezón a pod patronací národní agentury CzechTourism míří na zahraniční trhy. Na Slovensku se především Malokarpatská vinná cesta etablovala jako sdružení vinařů pořádající velké akce typu otevřených sklepů.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?