Aktuality

Zavítáte-li v létě do jihomoravského Pavlova, budete si připadat doslova jako ve středomoří. Tato vinařská obec vás okouzlí malebnou architekturou, krásnou vinařskou krajinou a výhledem na Novomlýnské nádrže, zdejšího malého moře, které ovlivňuje klima i naladění celého regionu. Hlavně vás ale čekají srdeční vinaři a skvělá vína z úpatí Pálavy. 

V seriálu vinařských nej nesmí chybět ani další unikátní památka z oboru vinařství. Pokud jste milovníky vína i pozoruhodností, vydejte se za poznáním do Kojetic na Moravě, kde leží nejvýše položená vinice v České republice.

Vážení vinaři, vážení obchodníci s vínem a dovozci, je nám potěšením pozvat Vás jménem organizačního výboru na již 8. ročník mezinárodní souteže vín Hradecký pohár vína

Cech českých vinařů pořádá pořádá poznávací vinařský zájezd do Saska.

Rádi bychom Vás přizvali k účasti na pilotních bězích nově připravovaného vzdělávacího programu Vinařský marketing. Jedná se o moderní kombinovanou formu vzdělávání, kterou vytváříme po vzoru předchozích úspěšných dvou projektů – Sommelier junior a Moderní vinař. Tento vzdělávací program je určen zaměstnancům a OSVČ v oblasti vinařství v Jihomoravském kraji.

[Aktualizováno - registrace prodloužena do 18.7.2014]. Vážení vinaři a provozovatelé vinoték, rádi bychom Vám oznámili, že jsme zahájili registrace do soutěže WebTop100. Vaše weby můžete i letos přihlásit do žebříčků E-shopy a Gastronomie, jako v loňském roce Global Wines, Wine concept a La-Vin.

Vedle četných úspěchů našich vín na světových soutěžích se občas výrazně prosadí na mezinárodní scéně i naši vinařští experti a jejich díla. Minulý týden na svém zasedání v Paříži udělila porota Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV výroční cenu Prix de l´OIV v oboru ekonomie nové knize JUDr. Luboše Bárty, MBA, „Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem"!

Na Znojemsku najdete mnoho historických zajímavostí a památek, mezi nimi i další vinařský unikát. V Příměticích na dohled Znojma se nachází největší křížový vinný sklep u nás, jehož návštěvu vám při poznávání jihomoravských krás rozhodně doporučujeme.

Vážení vinaři,
v měsíci srpnu proběhne první kolo Národní soutěže vín jednotlivých podoblastí na Moravě a to Slovácká, Mikulovská, Znojemská a Velkopavlovická a také v oblasti Čechy.
Soutěž je otevřena pro vína vyrobená z hroznů révy vinné, majících původ ve vinařské oblasti Morava a Čechy, která splňují podmínky statutu. Soutěž je otevřena všem vínům, která jsou jednoznačně identifikovatelná (výrobce, původ, číslo šarže a doplňující údaj o zbytkovém cukru). Nominace z oblastní soutěže je podmínkou pro možnost následného přihlášení vína do Salonu vín - národní soutěže vín 2015.

Čtvrtého ročníku mezinárodního haličského konkurzu vín se v reprezentativních prostorách Zámku Łańcut (region Podkarpatí) zúčastnilo 277 vín z 15 zemí. Vína hodnotila trojice pětičlenných komisí, v nichž po dva dny zasedali degustátoři z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?