Aktuality

Prezident Svazu vinařů České republiky Tibor Nyitray a h ejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsali ve čtvrtek 11. září 2014 v Židlochovicích Memorandum o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Svazem vinařů České republiky.

Podobně jako gurmáni listují michelinským průvodcem, mají i milovníci vína svou věhlasnou publikaci. Prestižní průvodce těmi nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde (1000 vín světa) každoročně dokazuje, že moravská a česká vína mezi světovou elitou nemohou chybět. Profesionální degustátoři, kteří tisícovku nejlepších vín vybírají, zařadili i letos do vinařské síně slávy 26 moravských vín.

Ve čtvrtek 4. září 2014 se pod záštitou Primátora města Hradce Králové a za podpory hlavního partnera ČSOB Pojišťovny konal již 8. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. Dle tradice se v ranních hodinách sjelo do kongresového sálu hotelu Černigov na čtyřícet certifikovaných degustátorů z celé republiky.

Vinařské stezky na Moravě a vinné cesty na Slovensku nabízí velkou škálu produktů a služeb vinařské turistiky. Ty moravské mají za sebou již třináct sezón a pod patronací národní agentury CzechTourism míří na zahraniční trhy. Na Slovensku se především Malokarpatská vinná cesta etablovala jako sdružení vinařů pořádající velké akce typu otevřených sklepů.

Vážení příznivci vinařské turistiky, certifikovné vinařství a vinný sklep Karel Válka z Nosislavi si pro Vás připravilo lákavé ceny za odpovědi na pět záludných otázek. Tradiční rodinné Vinařství Válka z Nosislavi, se 6 ha vinic v Přírodním parku Výhon, má základy v lokalitě vhodné pro vinnou révu. Vinice jsou pěstovány v systému BIO a najdete tu škálu osobitých vín, která vždy nesou pečeť svého původu, výrazné známky odrůdy, minerality a kořenitosti.

Nejlepším vínem, tedy Šampionem, vinařské oblasti Čechy se v Národní soutěži vín, nejvyšší soutěži vín v České republice, stal Muškát moravský 2013 české zemské víno z Vinařství pod Sedlem. Toto víno se stalo zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Nejlepším červeným vínem zvolila porota Rulandské modré 2012 výběr z hroznů z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem. Nejlepší česká vína pořadatelé nabídnou k ochutnání na výstavě vín 26. a 27. září 2014 v Mělníku.

Tramín červený 2013 pozdní sběr se stal Šampionem Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti. Toto víno se zároveň stalo vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Profesně vzdělávací program připraví absolventy na to, jak efektivně komunikovat nabízená vína, jak komunikovat uvnitř i vně organizace, jak správně tvořit efektivní tiskové zprávy, jak pracovat s médii, jak budovat dobrou pověst podniku, jak získat na svou stranu klíčovou veřejnost a vybrané cílové skupiny. Zvláštní pozornost je v programu věnována specifickým nástrojům, používaným ve světě v obchodu s vínem.

[POZOR - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!] V souvislosti se striktním vyžadováním průvodních dokladů při uvádění do oběhu vinařských produktů v souladu s NK (ES) č. 436/2009 v platném znění, od SZPI, svoláváme za účelem vysvětlení legislativních okolností a povinnosti ve věci vyžadování a vystavování průvodních dokladů odborný seminář.

Vážení vinaři, naše společnost SNIP & CO ve spolupráci s řadou partnerů připravuje na letošní září novou prodejní akci pro veřejnost v oblasti vinařství zaměřenou především také na PR a komunikační podporu vinařského oboru. Úvodní ročník pod názvem "Burčákománie - Špilberské vinobraní 2014" se uskuteční ve dvoudenní produkci na hradě Špilberk ve dnech 19. - 20. září pod záštitou Michala Haška - hejtmana JMK, Romana Onderky - primátora statutárního města Brna a dalších osobností.

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?