Aktuality

Vážení vinaři,
zasíláme podrobné materiály, které jsou potřeba pro přihlášení vašich vín k hodnocení k udělení známky "Svatomartinské 2014".

Na největší světové soutěži vín, AWC Vienna, získali moravští vinaři 43 zlatých, 141 stříbrných medailí a 100 diplomů. Zlatých medailí si letos naši vinaři vysloužili o 13 více než v loňském roce, což představuje jeden největších kvalitativních skoků v mezinárodním hodnocení vín a jeden z nejvýznamnějších mezinárodních úspěchů našeho vinařství vůbec. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Vážená paní, vážený pane,  dovoluji si Vás informovat, že dne 29.11.2014 proběhne v Domě kultury Mladá Boleslav již 2. ročník Mladoboleslavských slavností vína.   Rád bych Vás tímto přizval k účasti na této akci. Předpokládáme účast 500 – 1000 návštěvníků, prezentace jednotlivých vín bude realizována formou neřízené degustace.

STOP NEPŘIMĚŘENÉ ADMINISTRATIVNÍ ZÁTĚŽI NAŠICH VINAŘŮ A OBCHODNÍKŮM S JEJICH VÍNY!! Jménem vinařů ČR a obchodníků s jejich víny, Vás důrazně žádáme o kroky vedoucí k nápravě následků legislativního úsilí Ministerstva zemědělství ČR, které vyústilo v jejich neúnosné administrativní zatížení při uvádění vlastních produktů na tuzemský trh.

Vážení pořadatelé vinařských akcí podpořených Vinařským fondem, v rámci povinné medializace vám jako alternativu k zapůjčení roll-upů Vinařského fondu v NVC nabízíme možnost jednorázového zakoupení plachet (bannerů).

Vážení vinaři, jménem organizátorů oslav 60. výročí Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Ve dnech 10. – 12. října 2014 oslaví VUS ONDRÁŠ toto významné jubileum svým vystoupením v Mahenově a Janáčkově divadle.

Technické podklady k přihláškám na mezinárodní výstavy v roce 2014

Informace pro vinaře:
- podpora Vinařského fondu je ve výši 50 % účastnických poplatků za vzorek, max. bude podpořena účast 2 vzorků z 1 firmy (další vzorky je možno přihlásit, ale vinař bude od 3. vzorku platit 100% přihlašovacích poplatků).

Vážení kolegové, vinařky, vinaři a jejich obchodníci,
s ohledem na poslední vývoj kolem vyplňování průvodních dokladů při uvádění vín na náš trh a s vědomím, že se jedná o výrazný a nekoncepční zásah do fungování našich vinařství si Vás dovolujeme pozvat na setkání se členy Výboru Vinařské asociace ČR.

Brno (10. září 2014) – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, pomalu vstupuje do závěrečné fáze. Od zahájení sezóny proběhlo v rámci seriálu více než deset akcí a tři jsou ještě před námi: v říjnu seriál zakončí Uzavírání Lichtenštejnských stezek a Na kole Vinohrady Uherskohradišťska, ještě předtím se ale cyklisté mohou těšit na legendární Tour de burčák, který proběhne už příští sobotu na Znojemsku.

Prezident Svazu vinařů České republiky Tibor Nyitray a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsali ve čtvrtek 11. září 2014 v Židlochovicích Memorandum o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Svazem vinařů České republiky.

Zobrazit kalendář všech akcí »

Jaký informační zdroj používáte pro hledání informací o vinařských akcích a vinařské turistice?